BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
уторак , 25 фебруар 2020
Home / Vesti / „Na maturu bez automobila“ – Zajednička akcija tri auto škole
naslovna-akcija-sljivic

„Na maturu bez automobila“ – Zajednička akcija tri auto škole

KULA, APATIN – Vožnja pod dejstvom alkohola je, prema podacima policije, pored vožnje neprilagođenom brzinom i nepropisnog preticanja, jedan od najčešćih uzroka saobraćajnih nezgoda.

Zajednička akcija Auto škola „Sale“ iz Apatina, „Saobraćaj – Guberinić“ iz Crvenke i „Šljivić“ iz Kule, kojom apeluju na sve roditelje, škole, predstavnike lokalnih samouprava i vršnjake, da se priključe inicijativi „Na maturu bez automobila“ da se na maturu ne ide kolima, već zbog očekivane konzumacije alkohola koriste usluge taksi prevoznika ili pomoć roditelja i prijatelja.

Vožnja pod uticajem alkohola društveno je neprihvatljiva. Neke analize stručnjaka upozoravaju da već 0,2 promila alkohola u krvi ima nepovoljan uticaj na vožnju i ponašanje vozača. Već tako mala količina alkohola povećava samopouzdanje i smanjuje osećaj odgovornosti, a istovremeno otežava zapažanje i usporava reakcije vozača.

Pod uticajem alkohola, vozač vrlo brzo prestaje biti svestan svojih sposobnosti, izaziva opasnost i loše precenjuje svoje vozačke sposobnosti. Pod uticajem alkohola postaje neoprezan i sklon ignorisanju saobraćajnih propisa.

Preuzet tekst sa sajta NaseMesto.rs

About sheldon

Check Also

602861_untitled2_ff

Oprez: Počela sezona dvotočkaša

Najviše vozača dvotočkaša izgubi život na početku i na kraju sezone. Sve je više biciklista ...

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Можете користити ове HTML ознаке и атрибуте: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>